Kettészakadt az ország: sokfelé már kifehéredett a táj, Budapesten megdőlt a szélrekord
A hétvégétől visszatérnek az éjszakai mínuszok is.
Majd viszik az egyetemet Bukarestbe, Pozsonyba, vagy bárhova, ahol tárt karokkal várják majd őket.
„Na, szóval akkor beindult a CEU elleni lejáratókampány és az egyetem törvényi úton való ellehetetlenítése is. Nézzük, kinek árt ez valójában:
1. Azoknak a most vagy jövőben jelentkező tehetséges, de szerényebb anyagi körülmények között élő magyar hallgatóknak, akik elesnek a nyugat-európai színvonalú, de anyagilag hozzáférhető, ingyenes továbbtanulás lehetőségétől. Akik eddig itthon maradtak volna, de anyagilag megengedhetik, mennek majd a UCL-re, Oxfordra vagy az USA-ba. Akik nem, vagy csak egyszerűen szeretnek Magyarországon, Budapesten élni azok így jártak. ¯\_(ツ)_/¯
2. Azoknak az ELTECON-os közgazdász hallgatóknak, akik legnagyobb részét teszik ki a CEU közgazdaságtudományi tanszékének és ez az egyetem jelenti nekik az egyetlen értelmes továbbtanulási lehetőséget Magyarországon.
3. A magyar államkasszának és Budapest város költségvetésének.
4. Magyarország és Budapest kulturális és tudományos életének.
5. Azoknak a budapesti vállalkozóknak, akik a tehetősebb, külföldi CEU-s diákok vásárlóerejéből éltek meg.
6. Azoknak a zömében magyar egyetemi dolgozóknak, informatikusoknak, könyvtárosoknak, biztonsági őröknek és ruhatárosoknak, akik elveszítik majd a munkájukat.
Nézzük, kinek nem árt:
1. Az egész open society szellemiségnek, Soros Györgynek (akinek ma már nincs köze az egyetem mindennapjaihoz), vagy a CEU-n dolgozó oktatógárdának. Ők jobb híján majd viszik az egyetemet Bukarestbe, Pozsonyba, vagy bárhova ahol tárt karokkal várják majd őket.
2. A CEU-n jelenleg tanuló, de nemsokára végző diákoknak. Legyenek magyarok vagy külföldiek, ők az első pillanatban ahogy végeztek, mennek dolgozni külföldre.
De azért kuncoghat majd az egész magyar jobboldal, hogy jól kikardlapozták ezeket a vinnyogó liberálisokat, csak úgy nyüszítve menekülnek a belvárosi safe spaceükből. Jó mulatság, férfimunka volt!”